Şehirlerarası eşya taşıma, kişilerin başka şehirlere iş ya da başka nedenlerden dolayı taşınması ve bu taşınma esnasında eşyalarını yanlarında götürmek istemeleri nedeni ile ortaya çıkmış olan bir ihtiyaçtır. Bu taşınma esnasında kişiler eşyalara bir zarar gelmesini istememektedir. Bu nedenle de işi uzman olan kişilerin eline bırakmayı tercih ederler. Bizde firmamız ile taşınma sırasında herhangi bir sorun yaşamamanız, sağlıklı bir taşınma süresi geçirmeniz için profesyonel ekibimiz ile çalışıyoruz. Eşyalarınıza oldukça özenli davranıyoruz. Olması gerektiği ve sizin istekleriniz doğrultusunda işinizi yerine getiriyoruz. Çünkü taşınma sırasında bir de eşyalarınızın zarar görmesinin size ne kadar büyük bir maliyete neden olacağını biliyoruz. Bu nedenle de oldukça titiz davranıyoruz.

Şehirlerarası Eşya Taşıma

Firma İle Ne Zaman İletişime Geçilmelidir?

Şehirlerarası eşya taşıma işlemi için firmamız ile önceden iletişime geçmeniz gerekiyor. Firmamız ile taşınma işleminin yapılacağı günden yedi gün önce iletişime geçmeniz hem sizin için hem de firmamız için en doğru süredir. Çünkü taşınma işlemini yapan bir tek siz değilsiniz. Bu nedenle de firmamızın bir plan yapması gerekiyor. Geç belirtilen zaman da firmamızın dolu olması durumu olabilir. Bu nedenle bir hafta önce iletişime geçmeniz gerekiyor. Bu görüşme esnasında firmamız sizin ile bir anlaşma yapıyor. Bu anlaşma ile sizin belirttiğiniz gün ve saatte taşınma işleminin yapılacağı belirtilmiş olur.

Anlaşma İçerisinde Hangi Detaylar Bulunmalıdır?

Şehirlerarası eşya taşıma işlemleri için firmamız ile yaptığınız anlaşma içerisinde bazı detaylar bulunuyor. Bu detaylar hem sizin sağlıklı bir süreç yaşamanız hem de bizim bu süreçte rahat olmamız için oldukça önemlidir. Öncelikle eşyaların yeni taşınacağı yer hangi şehir ve mahallede yer alıyor? Eşyaların taşınacağı ev müstakil mi ya da apartman katında mı yer alıyor? Taşınılacak olan yer bir apartman dairesi ise kaçıncı kata eşyalar taşınacak? Eşyaların rahat taşınması için taşımanın yapılacağı araç, taşınılacak olan eve yakınlaşabiliyor mu? Eşya taşıma esnasında asansör kullanılacak mı ya da asansörün kullanılması için durum uygun mu? Taşınılacak olan yeni yer site ise, taşınma esnasında sitede herhangi bir sorun yaşanma durumu var mı? Eşyaların taşınacağı gün ve saat nedir? Eşyaların taşınacağı araç plakası nedir? Şeklindeki konular anlaşma içerisinde yer alıyor.

Keşif Nedir? Neden Yapılmaktadır?

Şehirlerarası eşya taşıma işlemleri için bir hafta önce firmamıza başvurmanız durumunda firmamız sizin eşyalarınızı keşif etmek amacı ile bir personelini gönderiyor. Keşif yapılmasının amacı sizin daha sağlıklı bir şekilde taşınmanızı sağlamak amacı ile oluyor. Bu keşif esnasında eşyalarınızın durumuna bakılıyor. Her eşyanıza uygun yeterli bir miktarda paketleme ürünü getirmek amacı ile öncelikle eşyaların durumuna bakılıyor. Bu sayede yeterli miktarda paketleme eşyası getirilir. Aynı zaman da eşya sayısına uygun bir taşıma aracı belirlenir. Aracın yanı sıra o gün çalışacak olan personel sayısı da belirlenir. Asansörlü bir taşıma yapılacak ise asansörlü taşımaya uygun bir alan mı diye denetleme yapılır. Bunlara göre de sizin taşıma için ödeyeceğiniz ücreti sizlere bildirilir. Keşif işlemimizi sizlere ücretsiz olarak yapılır.

Taşıma Ücreti Neye Göre Belirlenmektedir?

Şehirlerarası eşya taşıma ücretimizi belirleyen birbirinden farklı durumlar bulunur. Onların toplamı sonucunda sizlere ödeyeceğiniz miktarı belirtilir. Göz önünde bulundurulan durumlardan ilki eşyalarınızın çokluk ya da azlık durumu olur. Asansörlü bir taşıma olup olmayacağı ya da taşınacak olan evin yükseklik durumu göz önünde bulundurulur. Şehirlerarası taşınma esnasında mesafe ücreti belirleyen bir diğer etmen olur. Para kasasının taşınması ek ücrete girer. Klima gibi eşyaların söküm işlemlerini yapmamız durumunda ek ücret alıyoruz. Bunun nedeni ise bu eşyaların profesyonel kişi tarafından yapılması gerektiğinden kaynaklanır.

Asansörlü Taşıma İşlemi Nedir?

Şehirlerarası eşya taşıma işlemlerinde son zamanlarda en fazla kullanılan yöntem asansörlü taşıma olur. Asansörlü taşıma işlemimiz özel vinçli araç yardımı ile pencere ya da balkondan taşınma işleminin yerine getirilmesidir. Asansörlü taşıma işlemini durumun uygun olduğu hemen hemen her yerde kullanıyoruz. Ancak genel olarak dar merdivene sahip olan ya da yüksek kata sahip olan binalarda tercih ettiğimiz bir yöntemdir. Bu taşınma işlemi vinç makinasına bağlı olan bir asansör ile yerine getirilir. Asansörlü taşıma işlemimizde eşyalarınıza bir zarar gelme durumu daha azdır. Çünkü sağlıklı bir taşınma sağlar. Üstelik asansörlü taşınma işlemi oldukça kısa bir sürede tamamlanır. Bu nedenle de zaman tasarrufu sağlamaktadır. Bu şekilde bir taşınma işleminde insan gücüne çok fazla ihtiyaç kalmaması nedeni ile taşınma sırasında daha az eleman çalışır. Bu nedenle biz firmamız ile sizlere durumun uygun olması halinde asansörlü taşımayı öneriyoruz.

Şehirlerarası Eşya Taşımanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Firmamız eşya taşıma konusunda profesyonel ve tecrübe sahibi kişiler ile çalışıyoruz. Bu da eşyalarınızın herhangi bir zarar görmeden taşınmasına yardımcı oluyor. Firmamız eşyalarınızı en kısa zamanda taşıyarak sizin zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Şehirlerarası taşıma sırasında yollar nasıl olursa olsun personelimiz eşyalarınızı zarar görmeyecek şekilde araca yükleyerek zarar görme durumunu ortadan kaldırır. Paketleme eşyalarınızı firmamız kendi yanında getirerek sizin ek bir masraf yapmanızı engeller. Ekibimiz sayesinde taşınma bittiğinde size az bir iş kalmış olur. Bu da yorulmadan rahat bir taşınma yaşamanıza yardımcı olur. Eşyalarınız zarar görmeden istediğiniz şekilde evinizde eşyalarınızın yerleşme durumunu gerçekleştirmekteyiz. Bu da sizin herhangi bir sağlık sorunu yaşamanızı engeller.

Eşya Paketleme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Eşyaların paketlenmesi taşınma işleminde en önemli durumdur. Çünkü yanlış yapılan paketleme eşyalarınızın kırılmasına neden olur. Firmamız eşyalarınıza doğru bir paketleme yaparak zarar görme olasılığını ortadan kaldırır. Büyük eşyalarınız file boncuklu naylon karton ile taşınır. Böylece en iyi şekilde korunur. Cam eşyalarınız özenle tek tek sarılarak, dayanıklı koliler içerisine kırılmayacak şekilde yerleştirilir. Aynalarınız kalın bir koli içerisine yerleştirilerek kırılmaması sağlanır. Askılı olarak taşınmasını istediğiniz eşyalarınız portatif dolap ile taşınır. Yataklarınız hijyeniğinin bozulmaması için özel olarak üretilmiş olan bir kılıf içerisinde taşınır. Firmamız tarafından yerine getirilen eşya paketleme işlemlerimiz bu şekilde tamamlanır.

Şehirlerarası Eşya Taşıma

Şehirlerarası Taşınma Aşamaları Nelerdir?

Şehirlerarası taşınma işlemleri sırasında belli bir aşama bulunur. Firmamız bu aşamaları sırası ile takip ederek yerine getirilir. Bu aşamalar taşınma esnasında yerine getirilen aşamalar olur. Öncelikle eşyalarınızın sökme işlemini ve paketleme işlemini yerine getiriyoruz. Doğru bir paketleme işleminin ardından doğru bir şekilde taşınma işlemi yerine getirilir. Eşyalar taşınma sonrasında herhangi bir zarar görmeyecek şekilde araca yüklenir. Yükleme işleminin sona ermesinin ardında eşyalar yeni taşınacak olan şehir ve adrese götürülür. Yeni adrese gelinmesi üzerine eşyalarınız yeni eve doğru bir şekilde taşınır. Taşınan eşyalar arasında sökme işlemi yapılan eşyalar sizin istediğiniz yere montaj yapılır. İstediğiniz yere eşyalarınız doğru bir şekilde yerleştirilerek paketlerinden çıkartılır. Eşyalarınızın taşınma ve yerleştirilme durumunun bitmesi halinde firmamız sizden eşyalarınızı kontrol etmenizi ister. Herhangi bir kayıp eşya ya da zarar gören eşya yok ise firmamız işini bitirir.

Yorum Yazın

Adres

Veysel Karani Mahallesi
Asiltürk Caddesi No:30/A
Sancaktepe / İstanbul

© 2021 Oruçoğlu Nakliyat. Tüm hakları saklıdır

Bizi Arayın
WhatsApp WhatsApp Hattımız