Kurumsal nakliye firmaları tercihiyle taşınma işini en kolay hale getirmek mümkün olmaktadır. Taşınmanın zorluğundan çekinen kişiler için çok daha stres verici bir durum haline gelen nakliye firmalarının hizmeti, iyi bir araştırma ve tercih sonucunda seçilecek profesyonel ve bu alanda deneyim sahibi bir nakliye firması ile zannedildiğinin aksine daha zahmetsiz olmaktadır. Gerekli koşullar ve kriterlere haiz bir nakliye şirketinin sistemli ve kaliteli bir çalışma sonucu vereceği hizmetle, taşınmak isteyen kişilerin memnuniyeti istenilen düzeyde sağlanmaktadır. Bu nedenle belirlenecek nakliye firmasının tecrübesi olup olmadığı araştırılmalı ve nelere dikkat etmeleri gerektiği, ne gibi aksaklıkların yaşanmasının muhtemel olduğunu önceden anlayarak önlem alma durumunda olup olmamaları en başında konuşulmalıdır.

Kurumsal Nakliye Firmaları Seçimi

Kurumsal nakliye firmaları taşımahizmeti almak isteyen kişiler için öncelikli olarak işini profesyonel bir şekilde gerçekleştirerek ve gerekli bütün şartları en başta belirleyerek sorun oluşma riskini en aza indirgemektedir. Bu durum özellikle de evden eve nakliyat hizmeti alarak taşınacak kişiler için daha büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü eşyaların hasarsız ve sorunsuz bir şekilde ulaşımının sağlanması gerektiği için bu hizmeti verecek kurumsal firmanın daha büyük bir titizlikle çalışma gerçekleştirmesi ve en ufak bir sorun ihtimaline karşı tedbirli olması gerekmektedir. Güvenli ve garanti veren bir taşıma firması ile kaliteli hizmet almak için gerekli bütün belgelerin, sözleşmelerin oluşturulması büyük önem taşımaktadır. Bu kriterleri de kurumsal bir firmada bulmak mümkün olmaktadır. Nakliye alanında hizmet veren firmamız kurumsallık adına her türlü kriteri yerine getirmektedir. Oruçoğlu Şehirler Arası Nakliye,

Kurumsal Nakliye Firmalarında Olması Gereken Özellikler

Kurumsal nakliye firmaları kaliteli birtaşınmahizmeti vermek için birtakım taşıma prensipleri oluşturmak zorundadır. Bütün kurumsal taşıma firmalarında olması gereken prensip ve kriterlerin, en ince ayrıntısına kadar bilinmesi ve alınacak hizmetin içeriği ile ilgili bu sayede bilgi sahibi olunması mümkün olmaktadır. Ekspertiz hizmeti bulunması gereken kurumsal nakliye firmalarında, bu hizmeti ücretsiz vermeleri büyük bir ayrıcalık oluşturmaktadır. Taşınma işini gerçekleştiren firmanın ön inceleme, sözleşmeye konu olan anlaşma maddeleri, taahhütler, karşılıklı mutabakatlar, firma tarafından yapılacakların ve yapılmayacakların belirlenmesi gibi hususları görüşmenin başında oluşturması gerekmektedir. Kurumsal nakliye firmalarının taşıma işini yaptıkları araçlarının resmi ve logolu olması şarttır. Kendine ait uzman bir kadro ve taşıma araçları olan kurumsal nakliye firmaları, iş güvenliği konusunda hassasiyet göstermeleri önemli olmaktadır. Uzun yıllar hizmet verdiğimiz bu sektörde her zaman kurumsal olmaya önem verdik.

Kurumsal Nakliye Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kurumsal nakliye firmaları iyi bir hizmet vermeyi amaçlamakta ve bu nedenle belirli özelliklere sahip olarak diğer gelenekse taşıma firmalarından ayrılmaktadır. Taşınma hizmetini kaliteli ve güvenilir bir firmadan almak isteyen kişiler için kurumsal firma tercihi, belirli özelliklere dikkat edilerek seçildiği takdirde istenilen sonuca ulaştırmaktadır. Bu nedenle kurumsal bir nakliye firmasıyla görüşüldüğünde yetkili bir personel tarafından bütün detayların tutarlı ve istikrarlı bir şekilde bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bu detaylar özellikle de taşınmanın zamanı, ne kadar süreceği ve fiyatının ne olacağı konusunda olmaktadır. Bu ayrıntıların belirlenmesinin yanında firmanın kurumsal olduğunu belirleyen en önemli kriterlere bakılmalıdır. Resmi ve kurumsal bir firma olmasından kaynaklı resmi logolu taşıma araçlarının olması gereken kurumsal nakliye firmaları, ücretsiz bir ekspertiz hizmeti vermeli ve personellerinin sigortalı resmi çalışan kişiler olması önemli koşullardandır.

Daha Fazla Bilgi İçin İletişime Geçin.

Gerekli Taşıma Belgelerine Sahip Firma

Kurumsal nakliye firmamız kesinlikle K1 ve K3 şehir içi, şehir dışı ev taşıma yetki belgesine sahiptir. Ayrıca yazılı bir sözleşme ile bütün şartlar belirlenmesi ve korunaklı taşımacılık yapma prensibine bağlı olarak sigortalı taşımacılık hizmeti vermesi gereken bu firmalar, eşyaların paketleme ve ambalajlama hizmetini uzman kadrosuyla ve sistemli bir şekilde yapmalıdır. Montaj işlemini profesyonelce yapması gereken kurumsal firmalar, mobilya ve diğer montaj gerektiren eşyaların söküm ve yapımını gerçekleştirmek üzere mobilyacı, marangoz gibi teknik personele sahip olmalıdır. Evden eve nakliyat hizmeti almak isteyenler için ihtiyaç olan asansörlü nakliyat aracı, kurumsal firmalarda bulunması gereken donanımlarda biridir. Bütün hizmetlerin ücretlerinin görüşmenin başında belirlenmesi ve sonraki süreçte tutarsızlık gösterilerek ücret değişikliğine gidilmemesi gereken kurumsal firmaların sundukları hizmetlerle ilgili tek fiyat garantisi vermeleri bu firmaları tercih etmek isteyen kişiler için önemli şartlar olmaktadır.

Kurumsal Firmalarda Asansörlü Evden Eve Nakliyat

Kurumsal nakliye firmaları evden eve nakliyat hizmeti verirken öncelikle ayrıntılı bir ekspertiz çalışması yaparak fiyat ve nakliyatın detayları konusunda ekspertiz raporuna bağlı olarak bir sonuca ulaşmaktadır. Taşınılacak evin asansörlü evden eve nakliyat sistemine uygun bulunduğu takdirde gerekli personel ve teçhizatla nakliye işlemi gerçekleştirilmektedir. Bütün kurumsal nakliye firmalarından bulunması gereken asansörlü taşımacılık ile taşınan eşyalar daha az zarar görmekte ve daha kısa zamanda taşınma sonuçlanmaktadır. Bu nedenle geleneksel taşınma yöntemi olan insan gücünün yerini alan bu taşınma yöntemi kurumsal nakliye firmalarının olmazsa olmaz denilebilecek donanımlarından biri olmaktadır. İnsan gücüyle taşınan eşyaların daha fazla zarar görmesi, apartmanların elverişsiz olması gibi durumlardan kaynaklı, asansörlü taşıma hizmeti günümüzde büyük önem kazanmış ve taşınma sırasında oluşabilecek hasarı en aza indirgemiştir. Bütün kurumsal firmalarda bulunan ileri teknolojik bir taşınma yöntemi olan asansörlü taşımacılıkla taşınmayı kâbus olarak gören kişiler için ideal bir sistem olmuştur.

Asansörlü Evden Eve Nakliyatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurumsal nakliye firmaları tarafından verilen bir hizmet olan asansörlü taşımacılık, taşınma sırasında büyük avantaj oluşturmaktadır. Ancak asansörlü taşımacılık hizmetini kurumsal bir firma yerine iyi araştırılmadan tercih edilen bir firmadan almak birçok riski de beraberinde getirmektedir. Belirli bir çalışma prensibi ve sistemi olan kurumsa nakliye firmalarının, araç bakımlarının belirli zaman aralıklarından yapmalarından dolayı ortaya çıkabilecek riskler yok edilmektedir. Asansörlü taşıma amacıyla kullanılan araçlarının bakımına da büyük hassasiyet gösteren bu firmalar, gerekli bakım yapılmadığı takdirde ortaya çıkabilecek bir facianın da önüne geçmektedir. Halat kopması gibi beklenmeyen bir durumun ortaya çıkması, can veya mal kaybının yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle bu hassas durumlar da göz önüne alınarak nakliye hizmeti alınacak kurum büyük bir titizlikle seçilerek profesyonel çalışan kurumsal bir firma olmasına özen gösterilmelidir.

Sigortalı Taşımacılık ile Garanti

Kurumsal nakliye firmaları taşınma işi ile ilgili bütün yükümlülükleri yerine getirmekte ve eşyaların hasarsız ve sorunsuz ulaşmasını sağlamaktadır. Tüm bu sorumluluklarını yerine getirmesine rağmen oluşabilecek olumsuz durumlara karşı da müşteri mağduriyetini gidermek de bu nakliye firmalarının sorumluluğu olmaktadır. Kurumsal nakliye firmalarından bulunması gereken özelliklerden biri olan garantili taşımacılık amacıyla oluşturulan sigortalı taşıma, taşınan eşyaların beklenmeyen bir durum sonucu firmadan kaynaklı yanma, kaybolma veya başka bir olumsuzluk yaşanması durumunda nakliye firması tarafından telafisinin sağlanmasıdır. Birtakım koşullar oluşturularak gerçekleştirilen bu durum ile yaşanabilecek olumsuzluklardan kaynaklı stres ne endişe yaşayan kişiler için daha rahat bir taşınma süreci olacağı gibi güvenilir ve garantili taşıma hizmeti sözü veren kurumsal nakliye firmalarının beklenen hizmeti gerçekleştirdiği de ortaya çıkmaktadır.

Sigortalı Taşımacılık Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal bütün nakliye firmasında olması gereken bir hizmet olan sigortalı taşımacılık, eşyaların darbeye maruz kalma, kırılma veya kaybolma gibi olumsuz durumlarda firma tarafından telafisinin gerçekleşmesidir. Güvenilir ve garantili taşımacılık prensibinin başlıca şartlarından biri olan sigortalı taşımacılık, ekspertizler tarafından eşyaların belirlenesi ve analiz edilerek raporlanarak taşınmanın başında yapılan sözleşmedeki anlaşmada yer alması şeklinde gerçekleştirilmektedir.  

Korunaklı Taşımacılık ve Eşya Paketleme

Nakliye hizmeti veren kurumsal firmaların dikkat etmeleri gereken önemli ayrıntılardan biri de taşınacak eşyaların paketleme ve ambalaj işlemleri olmaktadır. Eşyaların uzman ve profesyonel bir kadro ile uygun bir şekilde paketlenmesi, taşınma sürecinin önemli aşamalarından biri olmaktadır. Bu nedenle paketleme konusunda sistemli bir çalışmaya sahip olan kurumsal firmalar, beyaz eşya, mobilya gibi eşyaların herhangi bir darbe veya kırılmaya maruz kalmamaları için iyi bir paketleme tekniğine sahip olmaktadır. Bunun yanında kitap, kıyafet veya kırılacak eşyaların paketlenmesinde de uygun koliler ile paketleme yapan bu firmalar, kolilerin yırtılması, patlaması gibi durumların yaşanmaması adına önlem alarak büyük bir özenle paketleme işlemi yapmaktadır.  

Yorum Yazın

Adres

Veysel Karani Mahallesi
Asiltürk Caddesi No:30/A
Sancaktepe / İstanbul

© 2021 Oruçoğlu Nakliyat. Tüm hakları saklıdır

Bizi Arayın
WhatsApp WhatsApp Hattımız