Şehirlerarası 2+1 Ev Eşyası Taşıma

Şehirlerarası 2+1 Ev Eşyası Taşıma

Evden eve nakliyat sektörünün hızla büyüdüğüne şaşamamak gerekiyor. Ne de olsa artık, eskiye oranla insanların yaşam standartları değişiyor. Yaşam biçimlerinin değişmesine paralel şekilde artık bireyler çok daha erken yaşta ailelerinden ayrılıp, bireysel hayatlarını kuruyorlar. Bu durum, mesken anlayışlarında da 2+1 ve hatta 1+1 gibi yalnız ya da iki kişilik evler olarak karşımıza çıkıyor.

Doğrusu 2+1 evde yaşamak, harika bir deneyim. Öğretmenliğimin ilk aylarında arkadaşımla birlikte paylaştığım 2+1 ve küçük dairemizde, çok özel anılar bırakmış oldupumdan mı böyle düşünüyorum bilmiyorum…
90 metrekarelik 2+1 dairemden taşınması benim için zor oldu. Arkadaşımdan önce gidecek olmam, eşyalarımı ayırmamı gerektirdi. Ancak evi önceden tutmuş ve tüm eşyalarıyla önceden yerleşmiş biri olarak, özene bezene aldığım mobilyalarımı arkadaşıma bırakmak zorunda kaldım. Çünkü 2+1 ev eşyası taşıma işini gözümde çok büyüttüm ve birkaç özel eşyam ve bir bavulla kent değiştirmek bana daha mantıklı göründü.

Özellikle bir daha hiçbir yerde bulamadığım ve severek kullandığım çalışma masamı bazen çok arıyorum. Manevi olarak değeri çok fazlaydı ancak o zamanlar evden eve nakliyat firmalarının bu derece profesyonel çalıştığından haberim yoktu. Ki bunu ancak kardeşimle birlikte yedi yılımı geçirdiğim ve ikimizin de mecburi hizmetimizi yaptığımız, 2+1 dairede hayatı paylaştığımız kentten ayrılırken öğrendim. Kilometrelerce uzaklıktaki bir başka kente yerleşirken iki oda bir salondan oluşan 80 metrekarelik evimdeki mobilyalarımın hepsini, paketlemeden, taşımaya, demontaj işlemlerinden montajına, yeni evimde yerleştirilmesine dek anlaştığım evden eve nakliye firmasının profesyonelliğine bıraktım.

Sonuç eşyaların naklinden sonra, yüzeysel bir temizliğin ardından halılarımı serip, huzur içinde yeni evimde oturdum.

2+1 evden eve nakliyat sırasında nakliye firmasına ödediğiniz bedel, eşya toplam hacminin devasa evlere göre daha az olması nedeniyle, hesaplı da geliyor. Nakil araçları ise eşyalarınızın niteliği ve sayısı ile toplam hacmine bağlı olarak ayarlanıyor. Eşyalarınızın niteliği, büyüklüğü, paketleme işleminin özelliği ve taşınacak mesafede göz önünde tutularrak evden eve nakliyat sigortanızın poliçe ederi bulunuyor. Evden eve nakliyat sigortası imzalamış olarak, eşyalarınızı yeni yerleşim bölgenizde güvenle bekliyorsunuz.

Comment (1)

  • Parça Eşya Taşıma Avantajları Nelerdir? cevap

    […] geldiğinde tam anlamıyla ne yapacağını bilemeyebiliyor. Arkadaşımla paylaştığım 2+1 evden taşınırken  yanıma alacağım çalışma masam ve kitaplığım ile birkaç koli kıyafet ve kitabımı […]

    17 Eylül 2017 , 00:34

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir