Nakliye Konusunda Fiyatı Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Evden eve nakliyat nedir, sorusunun en kestirme yanıtı; eşyalarınızın bir yerden başka bir yere taşınması şeklinde olmalı.Tabi bu klasik yanıtın ardında birçok formaliye, profesyonellik gerektiren çok sayıda iş yatıyor.

Evden eve nakliyat her ne kadar ev taşıması olarak bilinse de büro taşımacılığı da bu sektörün hizmetleri arasında yer alıyor. Bunun yanında evden eve nakliyat hizmeti kapsamına birkaç parça eşyanın nakli de giriyor.

Taşınma işlemleri ile ilk kez yüzleşenlerin en çok merak ettiği konulardan biri, nakliye ücreti ya da evden eve nakliyat firmalarının istediği fiyat oluyor. Nakliye işlemlerinde na kadar öderim?Evden eve nakliyat ne kadar tutar, gibi sorular taşınma öncesinde mutlaka merak ediliyor. Aslında bu tür sorulara standart bir yanıt vermek olası değil. Çünkü evden eve nakliyat işlemlerinde ücreti etkileyen faktörler bulunuyor. Yani diyebiliriz ki evden eve nakliyat ücretleri, kişinin gereksinimlerine, almak istediği hizmete,   taşınacağı yere ve eşyalarının sayı ve niteliğine göre değişiyor.

Nakliye Konusunda Fiyatı Neler Etkiler?

Eşyaların toplam kütle değeri nakliye ücretini etkiler
Eşyaların sayısı nakliye konusunda fiyatı etkiler. Eşyaların toplam hacminin hesaplanması ile evden eve nakliye firması size bir fiyat sunacaktır. Evden eve nakliyatta fiyatı etkileyen en önemli unsur eşyalardır ancak bu tek başına ücreti ortaya çıkartmaz.

Taşıma mesafesi nakliye ücretini etkiler

Eşyaların yanında gideceğiniz yer daha doğrusu eşyalarınızın taşınacağı mesafede önemlidir. Eiyanın alındığı yer ile bırakıldığı  mesken arasındaki uzaklık arttıkça, nakliye aracının yakıt giderleri de artacağından nakliye fiyatı artar. Yakın mesafelerde nakliyat fiyatı daha düşüktür. Şehir içi nakliyede de meskenler arası mesafe uzaklaştıkça evden eve nakliyat ücreti artmaktadır.

Alacağınız hizmetin niteliği nakliye ücretini etkiler

Nakliye firmalarında taşımacılık ücretini etkileyen unsurlardan biri de alacağınız hizmetin niteliğidir. Eşyalarınızı kendiniz paketleyecekseniz nakliye ücretinden kısabilirsiniz. Ancak eşyalarınızı çok daha güveli biçimde taşımak ve herhangi bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız eşyalarınızı anlaştığınız evden eve nakliyat firmasına profesyonelce paketletmeniz gerekir. Paketleme, yerinde montaj, eşyaların bırakıldığı yerde yerleştirilmesi gibi işlemler, nakliye ücretini de arttıracaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir