Kiralık Depolarda Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Geçen gün bir arkadaşım bahsediyordu, kent değişikliği öncesinde taşınma işlemine dört ay kala, annesinin evine yerleşmiş. Eski evde bıraktığı 2+1 ev eşyaları için eve ekstra kira vermeyeyim diye bir evden eve nakliye firması ile anlaşarak eşyalarını depolatmış. Sonra da yine aynı firmanın evden eve nakliye hizmeti yoluyla eşyalarını sağ salin yeni evinde, demontaj ve montaj işlemleri bitmiş, özenle yerleştirilmiş biçimde bulmuş. Hatta ben söylediklerinin yalancısıyım, firma eşyalarını banyosundaki sabunlara dek aynen bıraktığı gibi taşımış!

Doğrusu üniversiteyi bitirdiğim dönemde bilgisayarım ve çizim masam gibi eşyalarımı dönüp de alana dek altı ay sürecinde bir yurt odasına kira verdiğimi düşündükçe, insanlar nasıl da işini biliyor demeden edemiyorum.

Neyse snonuçta artık eşya depolama gibi bir hizmetin olduğunu, eşyanızı gerektiğinde dilediğiniz süre için depolara bırakabileceğinizi öğrendim. İlerde eşyalarımı herhangi bir sebeple ve hatta dilersem bir yıl süresince bu işi profesyonelce yapan firmaların güvencesinde depolayabilirim.

Eşya depolama işi, insanların işini bir hayli kolaylaştırır olmalı. Sektörel firmaların bu derece yoğunlaştığı, kişilerin özel işyeri kurmaya hevesli oldukları bir dönemde…  Üstelik depo denilince öyle baştan sağma ya da derme çatma mekanlar aklınıza gelmesin… Geçenlerde bir eşya depolama firmasının mekanını yerinde görme şansım oldu, aklımdaki depo kavramı ile bir hayli farklı bir mekanda buldum kendimi.

Kiralık depolar, gelişmiş özellikleri ile özellikle eşyaların uzun süreli depolanmasında her tür depormiteye karşı teminat altına alınıyor.

Peki bu kiralık depolarda hangi özellikler aranmalı? Kiralık depolarda olması gereken özellikler neler?

  1.  Havalandırma sistemine sahip olmaldır.
  2.  Rutubet ve neme karşı azami ölçüde korunmalı, depo sıcaklığı kontrol altında olmalıdır.
  3. Kiralık depolar, temiz mekanlar olmalıdır.
  4. Kiralık depoların içi dizaynında kullanılan malzemeler çürümeye karşı güçlü olmalıdır.
  5. Kiralık depolarda fare gibi kemirgen hayvanlarla, her tür haşeri ve özellikle tahtakurusu kesinlikle barınmamalıdır.
  6. Eşyaların sığabileceği genişlikte olmalıdır.
  7. Yangın ve sel gibi dopal afetlere karşı yalıtımlı ve korumalı olabilmelidir.
  8. Kiralık depolarda hırsızlık olaylarına karşı güvenlik sağlanmalıdır.

Eşya Depolama Sigorta Kapsamındamıdır ?

Eşya depolama hizmetinin farkında olmadığım zamanlar, yurt dışı eğitimimi nedeniyle altı ay boyunca Fransa’ da ikamet ettiğim dönemde, eşyalarımı kiralık bir evde bırakmıştım. Doğrusu hem öğrencilik masrafları, hem ülkemdeki eşyalarım için ödediğim kira beni bir hayli zorladı.

O zamanlar, evden eve nakliyat firmalarının kapısını çalıp da eşya depolama hizmetinden faydalanmak hiç aklıma gelmemişti. Ancak bu hizmetle tanışmam, kurduğum işyerini taşırken iki ay sürecinde büro eşyalarımı bir depoda tuttuğumda oldu. Doğrusu nakliye firmaları bu konuda işi bir hayli ilerletti.

Her ne sebeple olursa olsun bırakmak zorunda kaldığınız  eşyalarınız temiz ve haşereler ya da nem gibi her tür etkene karşı korunan depolarda, profesyonelce yapılan paketlemelerden sonra titizlikle korunuyor. İster 1 yıl, ister 2, isterseniz bir ay ya da üç ay, bir eve kira vermeye göre oldukça ekonomik biçimde eşyalarınız korunuyor.

Depolama hizmetinden yararlanmadan önce hizmeti alacağınız firmayı iyi seçmenizde fayda var. Bu işi artık sektör haline getirmiş, depoları belirli bölgelerde toplanan, depo anahtarını size teslim eden depolama firmaları ile çalışabileceğiniz gibi aynı titizlikle hizmeti veren evden eve nakliye firmalarının eşya depolama depertmanında da eşyalarınızı güvenle koruyabilirsiniz. Depolama firmaları ile çalışmanın ya da evden eve nakliyat firmalarının depolama depertmanından hizmet almanın avantajları saymakla bitmiyor!

Depolama firmanızı seçerken, sigorta yapıp yapmaması bir seçim kriteri olmalıdır. Çünkü çok sayıda firma eşyalarınızı depolama hizmetinden önce sigortalamaktadır. 3+1 ev eşyasının bile komple depolanabildiği bir sistemde eşya sigortası önem kazanıyor. Tabii burada eşya depolama hizmetlerinin sigorta kapsamını da bilmek gerekiyor. Eşya depolama hizmetinde eşyalarınız, deponun yangın, sel gibi doğal afetler ile hızsızlık  gibi istenmeyen durumlara karşı sigortalanması kanalıyla garanti altına alınıyor.

Kimi firmalar elleşme hasarlarına karşı da depo eşyalarınızı teminat altına almaktadır. Özellikle uzak kentlerden sürekli denetlemek zorunda kalmadan eşyalarınızıdepoya teslim ederek, aynen bıraktığınız gibi almak istiyorsanız kesinlikle eşya depolama işini profesyonel bazda yapan firmalarla çalışmalı ve bu firmaların eşyalarınızı imzalattığı sigorta ile teminat altına almasına dikkat etmelisiniz.

Eşya Depolama Yapılacak Yerin Özellikleri Neler Olmalı?

Eczanemi taşıma sürecimde eşya depolama süreci ile karşı karşıya kalmıştım. Dört aylık bir zaman diliminde eşyamı depolayarak, güvence altına almam gerekiyordu. Bir doktor muayenehanesi olaak senelerce kullanılmış, boş bir büroyu dört aylık ederi peşin vererek kiraladım. Oldukça temiz bırakılmış büroya eşyalarımı yerleştirdikten sonra dört aylığına yurtdışına gittim.

Döndüğümde yaşadıklarım kabus gibiydi. Oldukça fazla yağış alan bir bölgede, en alt kattaki büroya balkondan sızan yağmur suları, ilaçlardan eşya dolaplarına, mobilyalardan evraklara dek bütün bir eczanemi alt üst etmişti. Yaşadığım olayın telafisi ise maalesefki yoktu. Çünkü emekli doktorumuza ait büroyu dört aylığına kiralamıştım ve paramı peşin olarak vermiştim. Geriye kalan tek şey dört ayın sonunda eşyalarımı geri almaktı ve eşyalarım maalesef ki güvencede değildi ya da sigorta ile korunmuyordu.

O günden beri depo işi ile özel ilgileniyorum. Depolama zorunluluğum olduğunda profesyonel bir evden eve nakliye firmasından destek almam gerektiğini çok iyi öğrendim; acı bir tecrübeyle olsa da!

Eşya depolama, iş için zaman zaman çok acil bir ihtiyaç olabildiği gibi, bazen taşınma süreçlerinde de gerekli olabiliyor. Kiralık evde eşyalarını boşu boşuna birkaç ay bekletmek istemeyenler, yeni evine geçene dek depolama sistemini kullanarak kira gelirlerinden de tasarruf sağlıyor. Eşya depolama işini bu işi eşyaların paketlenmesinden taşınmasına, taşınmasından yerine yerleştirilmesine dek özenle yapan firmaları seçmek çok önemli. Eşyaların depolanması sırasında oluşabilecek deformasyonların engellenmesi için eşyalarınızı profesyonel evden eve nakliyat firmalarına emanet edin.

Eşya Depolama Yapılacak Yerin Özellikleri Neler Olmalı
Eşya depolama yapılacak yerin özelliklerinde eşyanın niteliği, eşyaların depolanma süreleri belirleyici rol oynamaktadır. Uzun süreli depolama işlemleri, daha havadar depolar isterken, kısa süreli depolama işlemleri için mekan konusunda daha rahat davranılabiliyor. Ancak genel anlamda eşya depolama yerinin temiz, kolayca havalandırılabilen, nemden arındırılmış, eşyanın türü gerektirmedikçe gereğinden fazla serin ya da sıcak olmayan, yağmur gibi hava koşullarında zarar görmeyen, dış afetlere dayanıklı, rutubetsiz, kokusuz olması gerekmektedir. Ayrıca depo alanlarının fare gibi kemirgenlerle haşerelere karşı korunaklı olması sın derece önemlidir.

Bunun yanında eşyaların birbiri üzerine gelişigüzel yığılmaları deformasyonlara sebebiyet vereceğinden depolama mekanlarının uygun genişlikte olmaları şarttır.

 

Nakliye Süreleri Neye Göre Değişir?

Eskiden olsa evden eve nakliyat denildiğinde yorucu bir taşınma süreci aklıma gelirdi. Ne de olsa ev değişikliklerinde eşyaların kolilenmesinden taşınmasına dek bir yığın stresle karşı karşıya kalıyorduk. Geleneksel taşıma sistemlerinde eşyalarımızı paketlemek için bakkal amcalarımızdan toplamaya çalıştığımız sağlam kolileri mi hatırlamalıyım yoksa taşıma işlemini yapan personelin ‘burada asansör yokmuş!, merdiven çok dikmiş!, kapı darmış!’ diyerek koparmaya çalıştığı paraları mı! Taşınma sırasında eşyalarınızın kaybı ve kaybettiğiniz eşyalar yüzünden bir muhatap bulamayışınız da taşınma sonrası stresinizi ikiye katlamaya yetiyor.

Neyse ki artık taşınmanın kabus olduğu günler geride kaldı. Şimdi evden eve nakliyat, nakliye firmaları kanalıyla yapılıyor. K tipi belge sahibi nakliye firmaları, eşyalarınızın paketlenmesinden taşınmasına, taşınmasından yerine yerleştirilmesine, montajına dek özenle hizmet veriyor. Taşınma işleminizi planla ve programla, gecikmeden, tam zamanında gerçekleştirmenizde aracılık yaparak, sizi yoğun bir stresten kurtarıyorlar.

Evden eve nakliye firmalarının hizmetleri içinde bazı incelikler de oluyor. Mesela nakliye süreleri konusu önemli. Birkaç parça kitap kolisini kargo şirketi ile uzak bir kente göndermeye çalıştığımda, kolilerin on günde yerine ulaştığı zamanlardan bu yana taşınma işlemlerimde bakliye süresini özellikle dikkate alıyorum.

Evden eve nakliyatta işi profesyonelce yapan firmaların en büyük avantajından biri de nakliye sürenizin belirli standartlara göre önceden planlanabilmesi oluyor.

Nakliye süreleri neye göre değişiyor derseniz, tabi ki bu sorunun en kestirme yanıtı eşyaların alındığı yer ile varacağı yer arasondaki mesafe oluyor. Mesafe ne kadar kısa ise nakliye süresi de o derece kısalıyor.

Nakliye süresini etkileyen unsurlardan bir diğeri eşyaların niteliği ve toplam kütle hacmi olabiliyor. Kütle hacmi düştükçe nakliye süreci kısalıyor. Bunun yanında eşyaların paketlemede azami dikkat istemesi, taşınma işlemlerindeki zorluğu da toplam nakil sürecini etkileyebiliyor.

İstediğiniz hizmete göre de evden eve nakil süreniz değişiklikler gösterebilir. Paketlemeyi kendiniz yapacaksanız, nakil sürenizin biraz daha uzadığını söyleyebilirim. Paketleme konusunda evden eve nakliyat firmaları çok daha profesyonelce ve deneyimli hareket ettiklerinden eşyalarınızı sizden çok daha hızlı biçimde taşımaya hazır hale getiriyorlar.

İstanbul’ da İSTEEND Logosuz Araçlar Korsan Firmadır

Evden eve nakliyat maceralarını dinlemeyi severim. Belki de hayatının neredeyse oniki yılını taşınma süreçleri ile geçirmiş biri olduğumdan, konuyla her zaman özel ilgilendim. Bazen bu taşınma öyküleri taşıma aracının adresi bulamaması, taşıt sürücüsünün müsteriyi arayarak kaybolduğu yeri bildirmesi, yanlış bir bölgede boşaltım yapılması gibi traji-komik  hallere varabiliyor.

Zaman zaman nakliye sektöründe eşimin dostumun başına gelenler bir hayli üzücü de olabiliyor. En son bir arkadaşım, bürosunu taşıtırken kaybettiği büro mübilyaları için bir hayli çırpınmıştı. Ancak evden eve nakliye için internet üzerinden anlaştığı kişinin korsan iş gördüğünü ve dolayısıyla da dolandırıldığını anladığında iş işten geçmişti. En son yoğun çabalar sonucunda dolandırıcının yakalandığını da öğrendim ancak bu süre zarfında arkadaşım işinden, ekmeğinden olduğu, işini sil baştan kurmak için borca girdiği çok çetrefilli bir süreç yaşadı.

En iyisi evden eve nakliyat firmalarını özenle seçmek ve firma ile olan ön görüşmeri kesinlikle firmanın bürosunda yüzyüze yapmak.

Evden eve nakliyat firmasının seçiminde ise çeşitli kriterler göz önüne alınabiliyor. Eğer işinizi İstanbul’ da bir evden eve nakliyat firması ile çözecekseniz, firmanın seçiminde en kritik seçim kriterini unutmayın: Firmanın, İSTEEND üyesi olup olmadığına dikkat edin.

Unutmayın:

İstanbul’da İSTEEND logosuz araçlar korsan firmadır!

İstanbul merkezli ve evden eve nakliye hizmetini profesyonel bazda ve güvenli biçimde veren, yetki belgesine sahip, gerçek evden eve nakliye firmaları İstanbul Evden Eve Nakliyatçılar Derneği’ nin üyesidir. İSTEEND üyesi firmalarla güvenle çalışabilirsiniz. Bunun yanında İSTEEND logosu bulunmayan taşıma araçlarının korsan olduğu bilinmektedir.

Dolayısıyla da  anlaşmak istediğiniz İstanbul merkezli evden eve nakliyat firmasının kesinlikle İSTEEND üyesi olmasına dikkat etmelisiniz.

Peki İSTEEND nedir? İSTEEND evden ev nakliyat sektöründe, sektörel mücadele veren bir dernek kuruluğudur ve ‘İstanbul Evden Eve Nakliyatçılar Derneği’dir. Nakliyat sektüründe özellikle korsan nakliye firmalarına karşı verdiği mücadele ve meslek standartları konusundaki öncü çıkışları ile tanınmaktadır.

İstanbul’ da taşıma işlemleri sırasında İSTEEND üyesi olmayan kuruluşlarla çalışılmaması kesinlikle önerilmektedir. İSTEEND logosunun bulunmadığı evden eve nakliye araçlarının korsan olduğu görülmektedir.

İsteend in Nakliyat Sektöründeki Rolü Nedir?

Büyüyüp hızla gelişen sektörler maddi kazanç kapısı olarak görülmeye başlanıyor. Belki de bu sebeple hızlı gelişen tüm sektörlerde gelişme hızına paralel bir kirlenmenin olduğu görülüyor.   Piyasada ihtiyacın yoğun olduğu ve buna paralel biçimde gelir getiren işler üzerinden korsan firmalar yaygınlaşıyor. Evden eve nakliyat sektörü de bu döngüden nasibini alıyor.

Evden eve nakliyat nedir sorusunun yanıtını verecek olursak, taşınma işlemlerinde bireylerin eşyalarının bir yerden başka yere naklini kapsayan bir süreçtir. Bu süreç, geleneksel yöntemlerle yapılabilmektedir ancak günümüzde taşıma sektöründe meydana gelen gelişmeler nedeniyle daha çok profesyonel evden eve nakliye hizmeti tercih edilmektedir.

Evden eve nakliyat hizmeti verdiğini söyleyen korsan firmalar, eşyalarınızın taşınmasına değil aslında kaybına ya da çalınmasına aracılık ediyorlar. Korsan nakliye firmalarının tuzağına düşmemek için evden eve nakliye firmasının seçiminde titiz davranmak şart oldu.
Peki bir nakliyat firmasının korsan olup olmadığı nasıl anlaşılır?


Korsan Nakliyat Firması Nasıl Anlaşılır?

Nakliye firmasının korsan olup olmadığını anlamanın en basit yolu, firmanın büro olarak verdiği adresi ziyaret etmektir. Firmanın gerçekten taşımacılık işi yapıp yapmadığı bürosundan anlaşılıyor. Korsan firmalar, çoğunlukla büroya sahip olmuyor ve sizi ayaküstü ya da internet kanalıyla kandırmaya çalışıyorlar. Profesyonel dolandırıcıların büro olarak gösterdiği derme çatma meskenler ise güven vermeyerek, kandırılacağınızı hemen hissettiriyor!

Bunun yanında evden eve nakliye firmasının web sitelerini iyi incelemekte de fayda var. Web sitesi olmayan, web sitesinde kaliteyi göremediğiniz, referans bilgisi bulunmayan, açık adresi ve iletişim bilgileri yazmayan evden eve nakliye firmalarından kensinlikle uzak durun!

Korsan nakliye firmaları, doğal olarak sizlere yetki belgelerini de gösteremezler. Nakliye firmaları ile anlaşma arifesinde firmadan K yetki belgesini mutlaka sorun. K yetki belgesini gösteremeyen ve evden eve nakliyat firması ile çalıştığını söyleyen kişilerden uzaklaşın!

Korsan evden eve nakliyat firmaları, çok sayıda insana ciddi zayiatlar vermiştir. Bu konuda tetikte ve dikkatli davranmak gerekmektedir. Evden eve nakliye firmanızı seçerken kesinlikle ön görüşmenizi firmanızın bürosunda ve yüzyüze yapmalısınız. Telefonda ya da internet üzerinden anlaştığınız, görmediğiniz, tanımadığınız insanlara eşyalarınızı emanet ederseniz, eşyalarınızın çalınması ya da kaybolması sonrası muhatap da bulamayacağınızı unutmayın!

Korsan nakliye firmaları kanalıyla dolandırılarak mağduriyet yaşamamak için evden eve nakliye firmanızı özenle seçin!

Korsan Nakliyat Firması Nasıl Anlaşılır?

Büyüyüp hızla gelişen sektörler maddi kazanç kapısı olarak görülmeye başlanıyor. Belki de bu sebeple hızlı gelişen tüm sektörlerde gelişme hızına paralel bir kirlenmenin olduğu görülüyor.   Piyasada ihtiyacın yoğun olduğu ve buna paralel biçimde gelir getiren işler üzerinden korsan firmalar yaygınlaşıyor. Evden eve nakliyat sektörü de bu döngüden nasibini alıyor.

Evden eve nakliyat nedir sorusunun yanıtını verecek olursak, taşınma işlemlerinde bireylerin eşyalarının bir yerden başka yere naklini kapsayan bir süreçtir. Bu süreç, geleneksel yöntemlerle yapılabilmektedir ancak günümüzde taşıma sektöründe meydana gelen gelişmeler nedeniyle daha çok profesyonel evden eve nakliye hizmeti tercih edilmektedir.

Evden eve nakliyat hizmeti verdiğini söyleyen korsan firmalar, eşyalarınızın taşınmasına değil aslında kaybına ya da çalınmasına aracılık ediyorlar. Korsan nakliye firmalarının tuzağına düşmemek için evden eve nakliye firmasının seçiminde titiz davranmak şart oldu.
Peki bir nakliyat firmasının korsan olup olmadığı nasıl anlaşılır?


Korsan Nakliyat Firması Nasıl Anlaşılır?

Nakliye firmasının korsan olup olmadığını anlamanın en basit yolu, firmanın büro olarak verdiği adresi ziyaret etmektir. Firmanın gerçekten taşımacılık işi yapıp yapmadığı bürosundan anlaşılıyor. Korsan firmalar, çoğunlukla büroya sahip olmuyor ve sizi ayaküstü ya da internet kanalıyla kandırmaya çalışıyorlar. Profesyonel dolandırıcıların büro olarak gösterdiği derme çatma meskenler ise güven vermeyerek, kandırılacağınızı hemen hissettiriyor!

Bunun yanında evden eve nakliye firmasının web sitelerini iyi incelemekte de fayda var. Web sitesi olmayan, web sitesinde kaliteyi göremediğiniz, referans bilgisi bulunmayan, açık adresi ve iletişim bilgileri yazmayan evden eve nakliye firmalarından kensinlikle uzak durun!

Korsan nakliye firmaları, doğal olarak sizlere yetki belgelerini de gösteremezler. Nakliye firmaları ile anlaşma arifesinde firmadan K yetki belgesini mutlaka sorun. K yetki belgesini gösteremeyen ve evden eve nakliyat firması ile çalıştığını söyleyen kişilerden uzaklaşın!

Korsan evden eve nakliyat firmaları, çok sayıda insana ciddi zayiatlar vermiştir. Bu konuda tetikte ve dikkatli davranmak gerekmektedir. Evden eve nakliye firmanızı seçerken kesinlikle ön görüşmenizi firmanızın bürosunda ve yüzyüze yapmalısınız. Telefonda ya da internet üzerinden anlaştığınız, görmediğiniz, tanımadığınız insanlara eşyalarınızı emanet ederseniz, eşyalarınızın çalınması ya da kaybolması sonrası muhatap da bulamayacağınızı unutmayın!

Korsan nakliye firmaları kanalıyla dolandırılarak mağduriyet yaşamamak için evden eve nakliye firmanızı özenle seçin!

Evden Eve Nakliyat Firmasından İstenecek Resmi Belgeler Hangileridir?

Geleneksel taşınma işlemleri ile ev taşıdığım zamanları çoktan geride bıraktım. Ama hala bazı arkadaşlarımdan, hem de nakliye firmalarının bu derece arttığı, evden eve nakliyatın bu kadar çok geliştiği bir dönemde, kaybolan eşyalar, çizilen mobilyalar ve hatta yolunu şaşıran kamyon öykülerini dinlediğimde şaşırıyorum. Evden eve nakliye firmaları, taşınma işlemlerinizi bu derece profesyonel  şekilde gerçekleştirirken, biraz daha az masrafa gireceğim isteği ile çok daha büyük masrafların altına girmeya hiç gerek yok!

Evden eve nakliye firmanızı iyi seçerek ve eşyalarınızı gerçekten güvenebileceğiniz ellere emanet ederek  taşınma işlemleriniz kolaylaşıyor. Tabi burada taşıma firmanızı, referanslarını dikkate alarak, insan kaynakları depertmanının sizinle kurdukları dile dikkat ederek, nakliye sözleşmesi ve nakliyat sigortası imzalatıp imzalatmadıklarını göz önünde tutarak, piyasa ortalamasına göre makul sayılacak bir fiyat önerip önermediğini göz önünde tutarak ve ücretsiz expertiz hizmeti verip vermediklerini sorarak seçmeniz olası.

Evden eve nakliyat firmasının seçiminde firmanın sahip olması gereken resmi belgeleri bulundurup bulundurmamaları da önemlidir. Evden eve nakliyat firmaları şehirlerarası ya da şehir içi taşımacılık yapabilmesi için K3 Yetki Belgesi’ ne sahip olmalıdır. Dolayısıyla K Yetki Belgesi, nakliye firmasına sorulması gereken resmi belgeler arasındadır.  Gereksinimlerinize göre hangi K belgesini firmanızda görmeniz gerektiğini K belgesinin türüne göre belirlenir. Örneğin büro taşıtmak istediğinizde seçmeniz gereken firmanın K3 yetki belgesine sahip olması zorunludur.

Evden eve nakliyat firmalarının kuruluş aşamasında istenen belgelere dikkat!
Evden eve nakliyat firması açmak isteyenlerin hazırlamak zorunda olduğu belgeler, firmalarda ne gibi özellikler arandığı konusunda dolayısıyla da firma seçiminizi etkileyecek kriterler hakkında bilgi veriyor. Nakliyat firmalarından K yetki belgesi istenmektedir. Ancak K belgelerinin üç türü bulunmaktadır. Evden eve nakliyat firmasının K1 yetki belgesine sahip olması  yurtiçinde ev taşımacılığı, K3 belgesi ise yurtiçinde hem ev hem de büro taşımacılığı yaptığını gösterir. K2 yetki belgesi ise kendi işi için taşımacılık yapan firmalara verilmektedir ve bu belgeye sahip firmaların ev taşımacılığını ticari anlamda yapma yetkisi yoktur.

Evden Eve Nakliyat Araçlarının Özellikleri Nelerdir?

Geleneksel taşıma yöntemleri ile kıyaslandığında evden eve nakliye hizmetini profesyonel olarak veren firmaların varlığı için şükredesi geliyor insanın! Birçok il değiştirmiş, aynı yerleşim yerinde birkaç kere ev değiştirmiş birisi olarak geleneksel taşıma yöntemlerinden kurtulup, artık profesyonelce taşınma hizmeti alışımı bir şans olarak görüyorum.

Üstelik şehir içi taşınma işlemlerimde aldığım hizmetler evden eve nakliyatla da sınırlı olmuyor. Evimin yanında bir de büromu taşıyorum ve her ikisi de oldukça zahmetli oluyor. Neyseki ev eşyalarımın geşişigüzel paketlenerek sığdırılmaya çalışıldıpı kamyonlarda kalan boşluklara büro malzemelerimi yığmaya çalıştığım günler geride kaldı.

Evden eve nakliyat firmaları arasında sizin için en uygun olanını belirli kıstaslara göre seçerek, işi uzmanlara bırakıp rahat edebilirsiniz. Taşınma işlemleri sırasında her şey evden eve nakliya firmanızın iyi seçilmesi ile bitmiyor tabiki. Seçim işleminin ardından nakliye firmanıza eşyalarınızı tanıtmanız, gereksinimlerinizi net biçimde ortaya koymanız önemli. Nakliye firmasına hazırlanacak taşınma planı için gereken tüm bilgileri sağlayabilmelisiniz. Peki evden evnakliyat firmaları, kıyafetlerinize kadar aldığı bu bilgileri nasıl kullanıyor? 

Evden eve nakliye firmaları, sizden aldığı bilgiler doğrultusunda bir planlama yapıyor. Bu planlama içinde eşyalarınızı taşıyabilecek aracın seçilmesi de yer alıyor. Profesyonel evden eve nakliyat firmaları, verdikleri ücretsiz expertiz hizmeti yoluyla sizden aldıkları bilgileri, taşıma planına aktarıyorlar. Expertizin taşınacağınız evde gözlem yoluyla tek tek listelediği eşyalarınızın ortalama kütlesi üzerinden taşınmanıza en uygun araç seçiliyor.

Evden eve nakliye firmalarının araçları arkası  kasalı kamyonlardan bir hayli farklı oluyor. Profesyonel ve gelişmeleri yakalayan firmalar, evden eve nakliye araçlarının iç dizaynı eşyaların çarpma gibi etmenlere karşı korunmasını sağlıyor. Nakliyat araçları, boyutları ile de farklılıklar gösteriyor. Metrelerce uzunluktaki nakliye araçları olabildiği gibi birkaç parça eşya taşımaya uygun boyutta araçlar da bulunuyor.

Evden eve nakliyat araçları, taşıdığı hacme göre değişik özellikler gösteriyor. Uzunluğu ortalama 2,5 metre olan araçlar 1+1 ev taşınmasında ya da ofis taşımada kullanılabiliyor. Ortalama 30 metreküp eşya alan kamyonlar 90 metrekare ve genellikle 2+2 evlerin taşıması için ideal oluyor. 10 teker olarak isimlendirilen araçlar ise 65 metreküpe kadar eşya taşıyabiliyor.

 

Parça Eşya Taşıma Avantajları Nelerdir?

Giderek gelişen ve büyüyen bir sektör olarak evden eve nakliyat, eşya taşımacılığı hizmetinin profesyonel bazda verilmesini içeriyor. Geçmişin geleneksel taşıma yöntemlerinin yerini paketlemeden taşımaya, mobilyaların yerinde kurulumuna dek her tür ince işin özenle yapıldığı evden eve nakliye firmalarına bırakması, insanların işini bir hayli kolaylaştırıyor.

Tabi taşınma deneyimi atlaşmamış olanlar, taşınma işi ile ilk kez yüzyüze geldiğinde tam anlamıyla ne yapacağını bilemeyebiliyor. Arkadaşımla paylaştığım 2+1 evden taşınırken  yanıma alacağım çalışma masam ve kitaplığım ile birkaç koli kıyafet ve kitabımı nasıl taşıyacağımı kara kara düşünmüştüm. Kargo firmaları ile anlaşmaya karar verdiğim, taşıma ücretimi çıkartmak için maaşımı beklediğim bir sırada, arkadaşımın yönlendirmesiyle eşyalarımı güvenle ve kolaylıkla taşıdım.

Öncelikle parça eşyamı taşımak için nakliye firmamı araştırdım. Bu araştırmalarımda firmanın nakliye sözleşmesi ya da nakliyat sigortası imzalayıp imzalamadığını, referanslarının güçlü olup olmadığını araştırdım. İnternet üzerinden firma araştırmalarımda firma bilgilerinin net olup olmadığı konusuna özellikle dikkat ettim.

Eşyamı taşıtacağım firmamı bulduktan sonra, ücretsiz yararlandığım expertiz hizmetinin firmama aktardığı bilgiler yoluyla taşıma planım hazırlandı. Taşıma esnasında eşyalalarım profesyonelce paketlendi ve eşyalarımın toplam hacmine uygun bir araçla taiındı. Tabi aldığım şirkete bir türlü ulaşıp montaj planını alamadığım çalışma masamın demontajı da bu konuda uzman ekipçe yapıldı.

Evden eve nakliyat hizmetleri içinde parça eşya taşımanın bir takım avantajları vardır. Evden eve nakliyat hizmetlerinde parça eşya taşımanın avantajları;

Şehirlerarası taşıma hizmetinden  yararlanmak olası. Şehiriçi parça eşya taşımak kadar ilden ile de parça eşyalarınızı nakliye firmaları yoluyla taşıyabilirsiniz.

Nakliyat firmaları ile parça eşya taşımak, özellikle çeyiz gibi eşyaların zayiatsız taşınmasında, değerli mobilyaların hasarlanmadan taşınmasını sağlar. Parça eşyalarınızı firmanıza bildireceğiniz gün ve saatte gerçekleştirebilirsiniz.

Nakliye firmaları ile parça eşya taşınmasında firmanın profesyonel paketleme hizmetleri yoluyla eşyalarınız güvenle taşınır.Parça eşya taşıma sisteminde eşyalarınız tam ziyaya karşı sigortalanarak, güvence altına alınır.

Parça eşya taşıma işlemleriniz eşyanızın boyutuna uygun nakliye aracı ile bir seferde taşınır. Böylelikle parça parça eşya taşımaktan da kurtulursunuz.